Yaşlılara Saygı Haftası Kutlama Programı Düzenlendi

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları eşi Hanımefendi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte  Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde Huzurevimiz  Yaşlılar Haftası nedeniyle  düzenlenen programa katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan kutlama töreni “Huzurevi Günlüğü” isimli slayt gösterisiyle devam etti.
 
Programın açılışında konuşan Vali Sarıfakıoğulları, 18-24 Mart tarihleri arasının Yaşlılar Haftası olarak kutlanıldığını belirterek, “Tüm yaşlıların yaşlılar haftasını kutluyor, yaşamları boyunca güzellikler görmelerini diliyorum” dedi. Huzurevi Müdürü Ali Resuloğlu ise "Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."
 
Konuşmaların ardından, müzik öğretmenleri eşliğinde yaşlıların müzik ve şiir dinletileriyle devam eden program, Vali Sarıfakıoğulları’nın okuma yazma kursunu başarıyla bitiren yaşlılara okuma yazma belgelerini vermesiyle sona erdi.

Sonraki Sayfa: Bulancak Sosyal Hizmet Merkezi Tarafından Yaşlı Ziyaretleri Yapıldı

Önceki Sayfa : Yaşlılara Saygı Haftası Konulu Sunum Yapıldı