Dünya Engelliler Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

        3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde 3 Aralık Pazar günü saat 13:00’ da Gazi Caddesi Debboy mevkiinden başlayan Engelli Kortej Yürüyüşü yapıldı. 

     Yürüyüş, Kamu kurum ve kuruluşlarının personelleri, engelli dernekleri, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki Engelliler ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerindeki engelliler, personelleri ve  çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. “‘Engelliler Günü” kutlamaları kapsamında açılış programında saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.Çelenk sunumun ardından çeşitli gösteriler gerçekleştirildi. Gösterilerin gerçkeleştirildi sırada Valilik önünden Bisikletli Farkındalık Turu yapan ekip tören alanına geldi.Etkinliklerin ardından sergi açılışı için Can Akengin Sanat Galerisine gidildi. Saat 14.30 da Can Akengin Sanat Galerisin de Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından açılışı yapılarak ziyaretçilerin beğenisine sunulan sergide Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezin ve Özel İlgi Engelli Merkezi Müdürlüğünde ki 30 engelli çocuğun yaptığı el sanatları ile çeşitli spor branşlarında alınan madalyalar sergilendi.

    3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle açılan sergiyi gezerek yapılan el sanatları ve tablolarla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, “Engellilerimiz için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Onların önündeki engelleri kaldırarak refah seviyesini yükseltmek ve daha iyi koşullara kavuşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Devletimiz güçlendikçe bu konudaki imkanlarımızda artmaya devam edecektir. Kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. Ailelerine, onların eğitim ve öğrenimleri için emek harcayanları yürekten kutluyorum. Kardeşlerimin hayat standartlarının iyileştirilmesine kendini vakfetmiş bir idareci olarak yüreğim sizlerle çarpıyor. Sizleri çok seviyorum. " dedi.

Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Mustafa Tosun, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programına Katıldı

Önceki Sayfa : Atatürk Meydanında "Empati Parkuru" Etkinliği Yapıldı