Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümünde aziz şehitlerimizi törenle andık.
 
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü ve Şehitler Günü için ilimizde düzenlenen ilk tören Giresun Kalesi’nde Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.
 
Törene; Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın yanı sıra, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa TOSUN siyasi parti temsilcileri,  askeri ve mülki erkân, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile vatandaş ve öğrencileri katıldı.
 
Kale’deki tören saat 10.00’da, Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi’nin Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.
 
Tören; Askeri Manganın Saygı Atışından sonra  sona erdi.
 
 
VAHİT SÜTLAŞ’TA TÖREN
 
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı çerçevesinde bugün Vahit Sütlaş Sahnesinde bir tören düzenlendi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Çanakkale Savaşları konulu sunumunun ardından Giresun Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinin hazırladığı Çanakkale Orotoryosu ile devam etti.
 
Programın sonunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla ilimiz merkezde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye girenlere ödülleri Vali Hasan Karahan ile Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından verildi.

Sonraki Sayfa: Giresun'da Bakım ve Koruma Altında Bulunan Çocuklar Koruyucu Ailelerini Bekliyor!

Önceki Sayfa : Şehit Aileleriyle Yemekte Bir Araya Gelindi