Atatürk Meydanında "Empati Parkuru" Etkinliği Yapıldı

     3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Giresun Atatürk Meydanında engelli bireyler için farkındalık oluşturmak amacıyla Giresun Aile ce Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Giresun Anadolu engelliler yardımlaşma ve dayanışma spor kulübü derneğinin destekleriyle Empati Parkuru etkinliği gerçekleştirildi.
      Parkura Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa TOSUN, Giresun Anadolu engelliler yardımlaşma ve dayanışma spor kulübü derneği başkanı Nihat YAYLA, Giresun Belediyesi ,İşkur ve Fatih Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri katılım sağladı. Engellileri anlamak için gözlerini bantla kapatarak bastonlarla yürümeye çalışan ya da tekerlekli sandalye ile rampayı kullanan katılımcılar, engelli insanların karşılaştıkları zorlukları biraz da olsa yaşayarak öğrendiklerini dile getirdiler. Giresun Sosyal Hizmet Merkezi meslek elemanları Sosyolog Merve BEŞİKCİ, Psikolog Sevda ÖZKAN ve Psikolojik Danışman Zehra Nur BOZLAĞAN ise Empati Parkuruna gelen vatandaşlara engelli bireylerin nasıl zorluklar yaşadıklarını anlatmak için Empati Parkuru’nu yaptıklarını ifade ettiler.
       Mustafa TOSUN’da etkinlikle ilgili olarak  “ Ben de Empati Parkurunda yürüyerek engelli insanlarımızın günlük hayatta yaşadıkları sıkıntıları anlamaya çalıştım. Bu etkinlikler, engelli bireylerimiz için farkındalık oluşturmak amacıyla çok önemli bir etken olmaktadır.” Sözlerini dile getirdi.

 


Sonraki Sayfa: Dünya Engelliler Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

Önceki Sayfa : Muhtarlara Eğitim Verildi