15 Temmuz Şehidi Kabri Başında Anıldı

Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mustafa Tosun ile birlikte 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Emrah Sağaz'ın kabrini ziyaret etti.
 
 
15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan program dahilinde 11 Temmuz Salı günü saat 11.00 de; Başbakan Yardımcısı Canikli, Vali Sarıfakıoğulları, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte Çamoluk ilçesinde şehit kabri ziyareti yapıldı.
 
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 15 Temmuz gecesi İstanbul-Esenler Atışalanı Köprüsü’ndü tankları durdurmaya çalışırken, tankın altında kalarak 27 yaşında hayatını kaybeden Emrah Sağaz'ın Çamoluk İlçe Şehitliğindeki kabri başına gelen Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Sarıfakıoğulları, şehidin  anne ve babasının elini öperek, teselli etti.
 
15 Temmuz şehidinin kabri başında Kur'an-ı Kerim okunması ve dualar edilmesinin ardından Başbakan Yardımcısı Canikli, Vali Sarıfakıoğulları,  annesi Asiye ve baba Nazım Sağaz şehidin kabrine su döktü.
 
Daha sonra Başbakan Yardımcısı Canikli ile şehit ailesi aynı araçla Çamoluk ilçesi Yenice Köyünün İmamlar Mahallesindeki baba evine gitti. Burada da şehit Emrağ Sağaz için tekrar Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu.
 
Öte yandan şehit Sağaz'ın 14 Kasım 2016 tarihinde Hiranur adında bir çocuğu doğduğu ve eşi Elif Sağaz’ın İstanbul ili Esenler ilçesinde ikamet ettiği bildirildi. 15 Temmuz şehidi Emrah Sağaz’ın; Salim, İzzet, Emine, Saliha, İmdat ve Fırgat Sağaz adlarında 6 kardeşi bulunmaktadır.

Sonraki Sayfa: Şebinkarahisar'da Gölette Boğulan Ömer Büyüktaş'ın Ailesine Psiko-sosyal Destek Sağlandı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüzden Ziyaret