Huzurevi Sakinleriyle Fidan Dikimi

Orman Bölge Müdürlüğü organizatörlüğünde “Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” ve "Yaşlılara Saygı Haftası" dolayısıyla 24 Mart 2017 Cuma günü saat 11:00’de Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yerleşkesinde fidan dikim töreni yapıldı.
 
Fidan dikim töreninde konuşan Vali Karahan, “21 Mart nevruz biliyorsunuz bizim geleneğimizde. Onla birlikte bahar başlangıcı, bir diriliş başlangıcı oluyor. Tabiat insanların yaptıklarına aldırmadan Allah’ın kanunlarına göre yaratılış icabı ne ise onu yapıyor.
 
Giresun’umuzda kamu hizmetlerinde epey mesafe aldık. Geçen yıllarda açılışını yapmış olduğumuz huzur evimiz bölgemize de canlılık getirdi. Bu bölgemiz yeni yollar açıldı, çevre yolları düzenlendi. Daha da büyüyecek, genişleyecek. Tabi yaşlılarla ilgili bizim pek çok programımız var. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çalışmaları bu yönde çok güzel. Kendilerini tebrik ediyorum.  Huzur evimiz hem ilimiz hem de bölgemiz için hem de Türkiye’nin her tarafından misafir kabul ederek gerçekten büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Onları ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Zaman zaman bizde ziyaret ediyoruz. Neticede devletin hizmetlerinde sınır yok. Vatandaşın arzularında sınır yok. Önemli olan kalbimizde muhabbet olsun, birbirimize hürmet saygı olsun. Birbirimizin kadir kıymetini bilelim. Kadir kıymet bilmenin bir şartı da her şeye kıymet vererek bakmak. Dala da, ağaca da kuşa da taşa da toprağa da Allah’ın bir yarattığı olarak bakmalıyız. Yunus Emre’nin dediği gibi yaratılanı severim yaratandan ötürü.  Bir orman ağaca ağaç gibi bakacağız insana insan gibi bakacağız. Onlarında bir canlı hürmete layık olduğunu unutmayacağız. Buna ağaç, ot, ve tabi ki eşrefi mahlukat olan insan da dahil. Hepinize hayırlı günler diliyorum. Saygılar sunuyorum.”diye konuştu.
 
İlimiz Milletvekili Av. Sabri Öztürk de, “İnsanımızın doğamızın daha güzel olması, yaşanabilir bir çevre için orman varlığımız hakikaten çok önemli. Ülkemiz özellikle Karadeniz zengin iyi imkânlar sahip. Geçmiş yıllarda göre orman varlığımız son yıllarda daha iyi korunduğu için, daha bilimsel yöntemlerle gençleştirildiği için, fidan dikimleri de artırıldığı için orman varlığımız zenginleşti. Dünya ölçeğinde iyi durumdayız. Orman Haftası etkinliği nedeniyle Huzur evinin bahçesinde Fidan dikimi etkinliği, buranın bir peyzaj düzenlemesinin yapılması takdire şayan bir durum. Hepinizi tebrik ediyorum. Saygılar sunuyorum.”dedi.
 
21-26 Mart tarihleri arasının Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olarak kutlandığını belirten Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak ta, ormanların bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağı olduğunu söyledi. Beşikten mezara orman ve orman ürünlerine hava gibi su gibi ekmek gibi muhtaç olduğumuza dikkat çeken Bölge Müdürü Kodalak, 18-24 Mart tarihleri arasının dünya ve ülkemizde “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlanması vesilesiyle böyle bir etkinliği huzurevindeki yaşlılarımızla birlikte gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını kaydetti.
 
Konuşmaların ardından Vali Karahan ve törene katılan protokol üzerinde isimleri yazılı fidanları huzurevi bahçesine dikerek toprakla buluşturdu.
 
Fidan dikim törenine, Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Murşit Gürel, DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Ali RESULOĞLU,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ersel CABA, bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.
 

Sonraki Sayfa: Huzurevi Sakinlerimizle Kahvaltı

Önceki Sayfa : El Bab Şehidimizin Ailesine "Şehadet Belgesi"Teslim Edildi.