Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı

           20 kasım dünya çocuk hakları günü münasebetiyle Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Haklarını Bil Dünyayı Değiştir projesinin  programı Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge İlköğretim Okulunda yapıldı. Sabah 9 da başlayan program Halk Sağlığı Müdürlüğünden görevli doktor ve uzman personellerin çocuklara vermiş olduğu eğitim ve gerçekleştirdikleri genel muayenelerle başladı.
           Saat 12 de yemek ikramı yapıldı. Saat 13:30 ‘da başlayan programa Türkiye Çocuk Hakları Kız Koordinatörü Tuğba Rabia KARAKUŞ’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından anaokullarının çocuk hakları konulu ront çalışmaları yapıldı. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sağlıklı ve temiz okullara verilen beyaz bayrak flaması ve tabelası Sayın vali yardımcımız Cahit KARATEPE tarafından Okul Müdürü Ahmet ERDOĞAN’a takdim edildi. Daha sonra okulda başarıya girmiş 14 öğrenciye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediyeler sayın vali yardımcımız Cahit KARATEPE ve Kurum Müdürlerince takdim edildi.
          Giresun Çocuk Hakları İl Komitesinin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla hazırlamış olduğu Dünya Çocuk Hakları günü pastası Sayın Vali Yardımcımız Cahit KARATEPE ve Kurum Müdürleri tarafından kesildi.Programda Kurumların açmış olduğu stantların gezilmesinin ardından çocuklara sinema etkinliği düzenlendi ve program sona erdi.
          Düzenlenen programa Sayın Vali yardımcımız Cahit KARATEPE ve eşi hanımefendi Hatice KARATEPE, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa TOSUN, Halk Sağlığı Müdürlüğü Müdür Vekili Ünal ÖZEK, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan BULUT, İl Müftüsü Muhittin ORAL katıldı.


Sonraki Sayfa: Öğrenme Şenlikleri'nde Stant Açtık.

Önceki Sayfa : Vali Karahan, Huzurevi Sakinlerini Yalnız Bırakmadı